5 ciekawych rzeczy, z których możesz skorzystać i przy okazji wesprzeć pracowników NHS walczących z COVID-19!
Z natury jestem mało społeczną osobą i relacje międzyludzkie od zawsze są dla mnie sporą zagwozdką, ale od lat już obserwuję bardzo ciekawe zjawisko zwłaszcza u nas Polaków. Normalnie się nie lubimy, zazdrościmy i obgadujemy, ale gdy ktoś obraża nas jako naród lub na przykład rzuca kłody pod nogi bratu z którym od dzieciństwa prowadzimy wojnę to potrafimy się zjednoczyć, działać razem, bronić, drapać, odejmować sobie od ust, godzinami szukać wyjścia z trudnej sytuacji. Również teraz gdy świat sporo zwolnił i jednych uziemił w domu, a drugich wystawił na pożarcie wirusowi każdego dnia dostajemy dowody, że wśród nas są jeszcze dobrzy ludzie, a my wciąż w trudnych chwilach potrafimy być razem, wspierać się, rozumieć, pomagać i wszystko to robić za darmo, bez poklasku czy uznania w mediach społecznościowych. I chociaż od kiedy zaczęłam odrabiać lekcje z moim dzieckiem w końcu nabrałam większego szacunku do pracy nauczycieli, to jednak teraz bezapelacyjnie największymi bohaterami są lekarze, pielęgniarki, salowe, ratownicy medyczni oraz inni pracownicy szpitali, którzy poświęcają się by walczyć z okropnym wirusem oraz ratować życia ciężko chorych i umierających. Dlatego bym i ja mogła pomóc w tym ciężkim boju dziś przygotowałam małą listę rzeczy, które możecie kupić by wesprzeć naszych bohaterów.  Jako, że nie mieszkam w Polsce dziś pomóc chce angielskiemu NHS, z którego usług miałam okazję korzystać podczas porodu pięć tygodni temu i będę dozgonnie wdzięczna ich pracownikom za wsparcie oraz pomoc w tych ciężkich czasach. Zapraszam!


1. ASOS DESIGN unisex oversized charity t-shirt with heroes print (£20)
Wygodna, bawełniana koszulka z dużym napisem Heroes od frontu oraz uroczym serduszkiem na plecach. Zysk z jej sprzedaży zostanie przeznaczony dla naszego lokalnego szpitala (Barnsley Hospital) oraz Univeristy College London Hospitals Charity UK. Odpowiednia zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, w neutralnym kolorze, powinna przypaść do gustu każdemu.

2. Gingerbread Hero (£1)

Lubicie słodycze? Nie czekajcie do Bożego Narodzenia i już dziś kupcie tego uroczego piernikowego ludzika, który wygląda tak cudownie, że aż żal go zjeść! Zyski z jego sprzedaży zostaną przeznaczone dla NHS Charities Together COVID-19 Urgent Appeal. Jak widać nie trzeba wydawać fortuny by pomóc innym, a ile z tego radości i przyjemności!

3. Nursem Hand Cream (£9.99)Skoro jesteśmy na blogu urodowym, nie mogło też zabraknąć tego po co normalnie tu zaglądacie czyli kosmetyków. Nursem to krem do rąk zawierający sporo świetnych składników między innymi takich jak glicerynę, niacynamid, miód manuka, alantoinę, kwas salicylowy, prowitaminę B5 czy witaminę E. Jeśli go kupicie producent kolejną sztukę produktu przeznaczy dla pielęgniarek. Teraz jak nigdy nasze dłonie potrzebują nawilżenia gdy znacznie częściej je myjemy oraz aplikujemy wysuszający alkohol więc kolejny raz łączymy przyjemne z pożytecznym. 


4. Peacci Rainbow Nail Art Kit (£50)
Gdy już porządnie nawilżycie swoje dłonie to by troszkę poprawić sobie nastrój możecie również samodzielnie wykonać manicure. Koniecznie pomalujcie paznokcie na różne kolory! Możecie wtedy skorzystać z zestawu pięciu lakierów Peacci w odcieniach tęczy, która ostatnio wzeszła na naszych oknach by okazać wsparcie oraz wdzięczność tym, którzy na froncie ryzykują życie by pomóc innym. Kupując go macie pewność, że £5 zostanie przeznaczone dla NHS. Tak wykonany manicure na pewno będzie Ci często przypominał, że nawet teraz coś pięknego czai się za rogiem. 


5. Kartka z napisem : Thank You by Chiara Perano

Artystka oferuje kartkę ze słowem "Dziękuję" napisanym w trzech językach, którą sama zaprojektowała specjalnie na tę okazję. Możecie ją pobrać za darmo na jej stronie i podarować komu tylko zechcecie: pielęgniarce, listonoszowi, ekspedientce czy kurierowi. Jedyne o co prosi to wpłacenie dowolnej kwoty dla jej lokalnego szpitala, który bardzo potrzebuje ubrań ochronnych. Jak to zrobić oraz gdzie pobrać tą wspaniałą kartkę dowiecie się gdy klikniecie w link wyżej. Ja już swoją mam!


Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie i razem ze mną weprzecie naszych bohaterów oraz potrzebujących w tych ciężkich czasach. Dużo zdrowia Kochani!


INSTAGRAM

Land of Vanity. Theme by STS.