Krem ochronny na odparzenia, który aplikuje się na pupy niemowlaków. Nie wiem jak w Polsce, ale jeśli mieszkacie w UK i macie dzieci to na pewno znacie słynny Sudocrem polecany przez położne oraz większość mam, które znam. Ma on szereg różnych zastosowań, ale czy wiecie, że może pomóc pozbyć się niedoskonałości? Tak, zgadza się. Ten biały, gęsty, tłusty krem to naprawdę świetny pogromca podskórnych, bolących zmian oraz wyprysków. Sama dosyć sceptycznie podchodziłam do pomysłu aplikowania tego produktu na twarz i choć zdawałam sobie sprawę, że faktycznie może działać przez długi czas jedynie planowałam wypróbować ten patent. I wiecie co? To działa! Działa tak dobrze, że do tej pory żaden plasterek, maść czy inny punktowy kosmetyk nie dały mi aż tak spektakularnych efektów! W przypadku małych wyprysków wystarczy jedna noc, a te bolące walczą tylko może dzień dłużej, a później również się poddają! W jaki sposób zatem aplikować Sudocrem? Gdzie tkwi jego sekret? Zaraz postaram się Wam odpowiedzieć na te pytania.
Sudocrem to krem antyseptyczny (zapobiegający rozwojowi bakterii), który według producenta świetnie sprawdzi się w przypadku:
- pieluszkowego zapalenia skóry
- odmrożeń
- spierzchniętych ust
- odleżyn
- złagodzenia ugryzień owadów
- podrażnień po depilacji
- opryszczki
- ospy
- łagodzenia stanów zapalnych w przypadku łojotoku oraz trądziku
Co czyni go bohaterem? Skład. To w nim tkwi klucz do rozwiązania naszych wypryskowych koszmarów. Mowa tu głównie o takich substancjach jak:
- Zinc oxide czyli tlenek cynku (15.25%)- posiada właściwości ściągające, łagodzące i ochronne
- Benzyl alcohol czyli alkohol benzylowy (0.39%)- miejscowy środek znieczulający o właściwościach dezynfekujących
- Benzyl benzonate czyli benzoesan benzylu (1.01%)- substancja roztoczobójcza, stosowany często jako środek pediculicydowy (przeciw wszom), odstraszający owady
- Benzyl cinamate czyli cynamonian benzylu (0.15%)- syntezowany z alkoholu benzylowego i kwasu cynamonowego, który ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze
- Lanolin czyli lanolina (4.00%)- przypomina wydzieliny łojowe ludzkiej skóry, zmiękcza, wygładza, natłuszcza
Jak widać krem ten zawiera głównie substancje działające odkażająco, a cynk dodatkowo pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych i absorbowaniu nadmiaru sebum tak ukochanego przez bakterie odpowiedzialne za trądzik. Oj nie lubią się one z produktami działającymi antyseptycznie, bo utrudniają im życie i czynią słabymi, a wtedy już niedaleka droga do zmniejszenia ich populacji.
Czy można aplikować Sudocrem na całą twarz? Tak, choć ja stosuję go tylko punktowo w miejscach gdzie pojawiają się wypryski. Czytałam jednak sporą ilość recenzji, w których dziewczyny traktowały ten produkt jak krem nawilżający, a nawet bazę pod podkład i twierdziły, że spisuje się świetnie w obu przypadkach. A nawet natknęłam się na post dziewczyny pokazującej jak stosowany regularnie przez cały rok usunął prawie kompletnie blizny potrądzikowe (efekty możecie obejrzeć tutaj) ! Osobiście nie czuję potrzeby aby nakładać go w tych celach, ale jeśli ktoś chce spróbować lub twierdzi, że to u niego działa to dlaczego nie? Jedyne co jeszcze rozważam to potraktowanie Sudocremu jako maseczki, którą użyję tylko na strefę T lub miejsca gdzie znajdują się niedoskonałości. A może nawet zostawię go tak na noc?
Zanim jednak sięgniecie po ten cudowny produkt pamiętajcie, że nie wszystkie kosmetyki będą dobre dla każdego. To, że wyżej opisany krem świetnie spisuje się u mnie i wielu innych osób, nie znaczy, że i w Twoim przypadku zadziała tak samo. Przestrzec chcę zwłaszcza osoby, które mają alergię na benzoesan benzylu i cynamonian benzylu przez co oczywiście będą musiały zrezygnować ze stosowania Sudocremu. Jak zawsze przed użyciem nowego kosmetyku zalecam zrobienie testu na skórze, zwłaszcza gdy jest ona podatna na podrażnienia lub skłonna do alergii. Oczywiście aplikowanie go punktowo nie powinno Wam zrobić krzywdy, bardziej obawiałabym się regularnego nakładania kremu na całą twarz.
Jestem pewna, że Sudocrem wyląduje w moich odkryciach roku 2020, bo tylko on potrafi w tak szybki sposób pozbyć się wyprysków z mojej twarzy, a dodatkowo kosztuje naprawdę niewiele (2.99) GBP. Polecam spróbować!
PS: Składy tego kremu są różne w zależności od strony na której się je sprawdzi, więc poniżej zamieszczam ten z mojego słoiczka by nie było wątpliwości o jaką dokładnie wersję mi chodzi :)
PS: Składy tego kremu są różne w zależności od strony na której się je sprawdzi, więc poniżej zamieszczam ten z mojego słoiczka by nie było wątpliwości o jaką dokładnie wersję mi chodzi :)
Skład: Zinc Oxide, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Lanolin, Purified Water, Liquid Paraffin (Heavy), Paraffin Wax, Micro Crystalline Wax, Synthetic Beeswax, Sorbitan Sesquiolate, Propylene Glycol, Antioxidant (citric acid, butylated hydroxanisole (BHA), propyleneglycol), Sodium Benzoate, Linalyl Acetate, Lavendar Fragrance.